Instalacja dla Europochette

Moc

97.31 [kWp]

Tomaszów Mazowiecki

30 sie 2021 | Bison Energy

Instalacja fotowoltaiczna o mocy prawie 100 kWp powstała na dachu magazynu należącego do firmy Europochette Polska. Przed realizacją tej inwestycji wykonaliśmy rzetelną wizję lokalną, następnie przygotowaliśmy opinię dotyczącą możliwości balastowania wskazanego przez inwestora dachuNasza oferta i dobrane rozwiązania spełniły wymagania konstruktora. Zastosowaliśmy system uniesiony do południa o 5 stopni, dzięki czemu dokonaliśmy korekty kąta oraz poprawiliśmy chłodzenie pod modułami – wybraliśmy rozwiązanie od niemieckiego producenta K2 Systems.

Jest to jedna z pierwszych instalacji wykonanych na dwóch falownikach SolarEdge z technologią Synergy  o mocach 50 kW każdy – dających maksymalną wydajność, pełną diagnostykę i bezpieczeństwo obiektu. Optymalizacja i monitoring poszczególnych modułów to gwarancja bezpiecznej pracy instalacji. W projekcie zastosowaliśmy moduły naszego partnera – Selfa GE S.A. ze Szczecina z 15  letnią gwarancją produktową.

Realizacja poza opinią konstruktorską obejmowała również prace związane z doprowadzeniem zasilania do głównych rozdzielnic obiektu, które znajdowały się w sąsiednim budynku – w ramach realizowanych prac wykonano demontaż i montaż nawierzchni z kostki brukowej i ułożono niezależne linie zasilające.