Dom pełen energii – Fronius

Moc

19.56 [kWp]

Warszawa

30 wrz 2023 | Tomasz z Bisona

Projekty realizowane przez firmę Bison Energy często wiążą się z wyjątkowymi wyzwaniami, gdyż niejednokrotnie oczekiwania naszych wymagających klientów są szczególnie wysokie. Wykorzystanie jak największej liczby produktów z palety firmy Fronius podczas instalacji to dobry przykład użycia dostępnych technologii i rozwiązań w celu zapewnienia jak najlepszej efektywności i wydajności systemu w idei „24 godzin słońca”.

Prezentowany system to z pewnością dowód na to, że nasza firma jest gotowa podejmować się trudnych wyzwań i dostarczać rozwiązania na najwyższym poziomie, a nasi klienci stają się ambasadorami marki Fronius.

Instalacja została wykonana przy użyciu następujących komponentów:

  • 36 szt. czarnych modułów Selfa GE S.A. SV120M2.360W zamontowanych na dachu budynku,
  • 22 szt. dwustronnych modułów Agri PV HT SAAE 300W bifacial zamontowanych na drewnianej, solarnej zabudowie tarasu,
  • falowniki Fronius z serii Symo GEN24 10.0 Plus oraz Symo 7.0-3-M,
  • opomiarowanie zużycia budynku oraz poszczególnych komponentów instalacji z wykorzystaniem trzech liczników Fronius Smart Meter (jeden z nich monitoruję zużycie całego budynki, drugi odpowiada za pomiar zużycia pompy ciepła, trzeci monitoruje pracę mniejszego falownika)
  • magazyn energii BYD Battery-Box Premium HVS 7,68kWh
  • stacja ładowania WattPilot Go 22J
  • system samoczynnego zasilania rezerwowego pozwalający na pracę instalacji w przypadku zaniku zasilania z sieci dystrybucyjnej

Referencja stanowi prawdziwe wyzwanie ze względu na jego rozbudowaną ilość komponentów oraz głęboką wiedzę Inwestora, który jest ekspertem w dziedzinie energii odnawialnej. Nasza instalacja wykorzystuje niemal wszystkie możliwości techniczne oferowane przez renomowaną firmę Fronius, co sprawia, że jest to projekt niezwykle zaawansowany technologicznie.

Jednym z ciekawych elementów naszego projektu jest zastosowanie modułów bifacialnych na projekcie wiaty. Dzięki nim wiata nie tylko chroni przed warunkami atmosferycznymi, ale również pozwala na relaks na tarasie, którego zadaszenie także zostało wykorzystane jako źródło energii odnawialnej.

Wykorzystanie punktu ładowania w wersji WattPilot Go pozwala Inwestorowi na demontaż tego komponentu i zabranie go w podróż w dowolnym momencie. To rozwiązanie zarówno bardzo wygodne, jak i dziecinnie proste w codziennej eksploatacji.

Nasz projekt jest nie tylko innowacyjny, ale także zrównoważony ekologicznie, co jest zgodne z dzisiejszymi trendami w dziedzinie budownictwa i energii odnawialnej. Cały system to efekt wielomiesięcznej pracy i zaangażowania całego zespołu.

Instalacja zajęła 3 miejsce w kategorii „Najlepsza instalacja z Fronius WattPilot” na VIII Konferencji Partnerów Systemowych Fronius, która odbyła się w listopadzie 2023 w Austrii. Dodatkowo jedno ze zdjęć z tej realizacji zostało wybranych do kalendarza Fronius na rok 2024.